Kategorie

Katalog

Włączone filtry:
  Zastosowanie

  Informacja

  W naszym sklepie internetowym oferujemy różnorodne zaparzacze do kawy- zarówno stalowe, eleganckie czajniki jak i tradycyjne French pressy, czyli tłokowe zaparzacze do kawy. Bardzo ciekawa jest także kawiarka znanej marki WMF, która przygotuje espresso dla 6 osób.

  French press, czyli zalety kawy zaparzonej tłokowo

  Dzięki tłokowemu zaparzaczowi do kawy w prosty sposób każdy może przygotować aromatyczną kawę. Na szczególną uwagę w tej kategorii zasługują zaparzacze duńskiej marki BODUM- to właśnie w Danii idea French press, kawy parzonej tłokowo, zyskała największą popularność. Jakie są zalety kawy parzonej w ten sposób? Przede wszystkim łatwość parzenia. Wystarczy stosowną ilość świeżo zmielonej kawy wsypać do cylindryczego, szklanego naczynia. Najpierw wodą nieco chłodniejszą niż 100 stopni C należy zalać same fusy na dnie, pozostawiając je w tym stadium na 30 sekund. Po tym czasie dolać resztę wody, zamieszać energicznie (nie rozbijając przy tym szklanego cylindra!) i pozwolić kawie oddać wodzie to, co najlepsze. Dopiero po 3-4 minutach należy przycisnąć tłok i odizolować fusy od zaparzonej kawy. 

  Stalowy dzbanek do kawy z tłokiem

  Firma BODUM wymyśliła bardzo ciekawy kształt dla zaparzacza tłokowego - jest to przypominający kształtem zwykły dzbanek do kawy stalowy zaparzacz tłokowy, który bardzo elegancko prezentuje się na stole. Został stworzony przede wszystkim z myślą o bankietach, konferencjach czy kateringach- jego pojemność to 1 litr, co wystarczy na 4 duże kubki lub 6 większych filiżanek kawy. Proces zaparzania kawy w tym stalowym, duńskim dzbanku jest taki sam, jak w przypadku szklanego French pressa, co opisaliśmy powyżej.

  Zaparzacze do kawy Znaleziono 22 produktów

  Widzisz 1 - 22 z 22 produktów