Kategorie

Informacja

W tej kategorii znajdziesz takie akcesoria do zaparzania kawy i herbaty jak:

 • tłokowe zaparzacze do kawy Ambition z uszczelką izolującą fusy po zaparzeniu
 • dzbanki szklane Ambition z sitem do zaparzania herbaty liściastej 
 • kafetiery aluminiowe Domotti 
 • spieniacze do mleka elektyrczne
 • warnik do wody (przydatny podczas kateringów, przyjęć, konferencji)
KAFIETERY I KAWIARKI

Pierwszą czynnością jaką wykonujemy rano po przebudzeniu jest wstawienie wody, i chęć wypicia mocnej kawy, która pobudzi nas i doda energii na cały dzień. Powoli jednak odchodzimy od tradycyjnych metod przygotowania kawy i sięgamy po akcesoria, które uwydatniają o wiele lepsze walory smakowe i aromatyczne tego boskiego napoju. Dlatego dobrą alternatywą do tradycyjnego parzenia i do drogich expresów, są cieszące się na rynku dużym powodzeniem kafietery czyli kawiarki i niezbędne do tego spieniacze do mleka. Upraszczają proces parzenia kawy maksymalnie do 4 minut, czyli tyle ile trwa zagotowanie się wody.

Kafietera jest bardzo łatwa w obsłudze, a jej największą zaletą jest to, że nie zajmuje dużo miejsca na blacie i w szafce. Składa się tylko z trzech części: zbiornika na wodę, zaparzaczki i sitka na zmieloną kawę. Oferujemy swoim klientom klasyczne modele w kolorze srebrnym oraz bardziej eleganckie z kolorową obudową. Można postawić je na kuchence gazowej, indukcyjnej i elektrycznej i na każdej z nich zaparzymy doskonałą kawę, która szybko postawi nas na nogi.
Na rynku znajdziemy również elektryczne KAFIETERY, już o bardziej nowoczesnym wyglądzie, gdzie można przygotować większą ilość kawy lub herbaty.

ZAPARZACZE DO KAWY I HERBATY

Szeroki wachlarz tych nowoczesnych o designerskim wyglądzie akcesoriów do parzenia znajdziecie Państwo w naszej ofercie w bardzo przystępnej cenie. Są to urządzenia najlepszych firm światowych zajmujących się ich produkcją jak francuski Eillen - Bodum czy Ambition i Berlinger Haus.

Zaparzacze do herbaty i kawy to również idealne rozwiązanie na szybko zaparzony napój w dobrym urządzeniu i za dobre pieniądze. Cechą pozytywną tego urządzeń jest, że w bardzo szybki sposób oddziela fusy od kawy i herbaty, oraz może naraz zaparzyć do 8 filiżanek napoju. Zwolennicy małej czarnej i mocnej herbaty wybierając z naszej oferty kafietery i zaparzacze mają gwarancję korzystania z dobrej jakości sprzętu, który nie tylko zaparzy szybko nam ulubioną herbatę lub kawę, ale jeszcze ozdobi stół i wprawi nas w bardzo dobry nastrój.

Zaparzacze i kafietery Znaleziono 48 produktów

Subkategorie

 • Zaparzacze do herbaty

  W tej kategorii naszego sklepu internetowego znajdziesz zaparzacze do herbaty o różnych pojemnościach oraz wykonane ze stali bądź ze szkła. Wybór odpowiedniego naczynia do zaparzania herbaty jest istotny. Należy wziąć pod uwagę to, czy herbata będzie zaparzana i podawana w tym samym naczyniu oraz czy naczynie będzie użytkowane intensywnie.

  Francuskie zaparzacze do herbaty wykonane ze stali

  Rzadko na polskich stołach goszczą imbryki do herbaty wykonane ze stali. Jest to bardzo wygodna opcja parzenia herbaty, ponieważ taki czajniczek można podgrzać na kuchni elektrycznej lub indukcyjnej (gazowa brzydko "opali" spód dookoła). Zaletą francuskiego zaparzacza stalowego jest to, że nie da się go rozbić, co może grać istotną rolę. Kolejną zaletą jest to, że naczynie można myć wielokrotnie w zmywarce i że, jeśli nie zostanie uszkodzony, nie pojawi się na nim korozja. Zwróć jednak uwagę na to, że czajniki do herbaty wykonane ze stali nie są dodatkowo izolowane, czyli całe naczynie rozgrzewa się do temperatury naparu. 

  Szklany czajnik do herbaty z sitkiem

  Oferujemy także szklane dzbanki do zaparzania herbaty, w których efektywnie prezentuje się napar. Widać tu dokładnie cały proces zaparzania i zmieniające się kolory naparu. W odpowiednim momencie można zakończyć parzenie (ważne zwłaszcza przy zielonych, krótko parzonych herbatach) poprzez wyjęcie stalowego koszyczka z liśćmi. 

 • Zaparzacze do kawy

  W naszym sklepie internetowym oferujemy różnorodne zaparzacze do kawy- zarówno stalowe, eleganckie czajniki jak i tradycyjne French pressy, czyli tłokowe zaparzacze do kawy. Bardzo ciekawa jest także kawiarka znanej marki WMF, która przygotuje espresso dla 6 osób.

  French press, czyli zalety kawy zaparzonej tłokowo

  Dzięki tłokowemu zaparzaczowi do kawy w prosty sposób każdy może przygotować aromatyczną kawę. Na szczególną uwagę w tej kategorii zasługują zaparzacze duńskiej marki BODUM- to właśnie w Danii idea French press, kawy parzonej tłokowo, zyskała największą popularność. Jakie są zalety kawy parzonej w ten sposób? Przede wszystkim łatwość parzenia. Wystarczy stosowną ilość świeżo zmielonej kawy wsypać do cylindryczego, szklanego naczynia. Najpierw wodą nieco chłodniejszą niż 100 stopni C należy zalać same fusy na dnie, pozostawiając je w tym stadium na 30 sekund. Po tym czasie dolać resztę wody, zamieszać energicznie (nie rozbijając przy tym szklanego cylindra!) i pozwolić kawie oddać wodzie to, co najlepsze. Dopiero po 3-4 minutach należy przycisnąć tłok i odizolować fusy od zaparzonej kawy. 

  Stalowy dzbanek do kawy z tłokiem

  Firma BODUM wymyśliła bardzo ciekawy kształt dla zaparzacza tłokowego - jest to przypominający kształtem zwykły dzbanek do kawy stalowy zaparzacz tłokowy, który bardzo elegancko prezentuje się na stole. Został stworzony przede wszystkim z myślą o bankietach, konferencjach czy kateringach- jego pojemność to 1 litr, co wystarczy na 4 duże kubki lub 6 większych filiżanek kawy. Proces zaparzania kawy w tym stalowym, duńskim dzbanku jest taki sam, jak w przypadku szklanego French pressa, co opisaliśmy powyżej.

na stronie
Widzisz 1 - 30 z 48 produktów