Kategorie

Nowe SILIKONOWA FORMA SERDUSZKA DO CIASTECZEK PRALINEK Pokaż większe zdjęcie

SILIKONOWA FORMA SERDUSZKA DO CIASTECZEK PRALINEK

Nowy produkt

DM-148587

24 Sztuki

15,43 zł • Silikonowa forma do pieczenia ciasteczek lub tworzenia pralinek, czekoladek w kształcie serduszek. Można w niej również zrobić serduszkowe kostki lodu. Jednorazowo można zrobić 15 serduszek.

  Materiał: silikon

  Wymiary: forma - 20 x 10,5 x 2 cm, rozmiar serduszka 3 x 2,5 cm

  Ilość serduszek: 15

  Szczegóły:

  - Forma do wypieku świątecznych ciastek i pierników

  - Wykonana z wysokiej jakości silikonu odpornego na temperatury od -40°C do +230°C.

  - Lekka i praktyczna.

  - Do wypieku nie używa się żadnego tłuszczu czy mąki.

  - Ciasto nie przywiera, idealnie się wyjmuje.

  - Nie chłonie zapachów, nie nasiąka płynami.

  - Nadaje się do mycia w zmywarce.

  Cechy form silikonowych:  

  1. Formy silikonowe są uniwersalne, doskonale nadają się do niskich jak i wysokich temperatur.  Standardowo formy wytrzymują temperaturę od -40oC do +250oC . 

  - Temperatura górna wynosi nawet do 250oC ( w zależności od producenta) Nie ma znaczenia, czy będziemy piec w piecyku elektrycznym z termoobiegiem lub bez, czy w gazowym, choć warto pamiętać, aby nie stawiać form tuż nad palącym się płomieniem.  

  - W formach można przyrządzać także dania wymagające chłodzenia, a nawet mrożenia.   Niskie czy wysokie temperatury nie powodują odkształcania się form, ani ich roztapiania.  

  2. Formy silikonowe są odporne na tzw. szok termiczny. Wytrzymują gwałtowne zmiany temperatur i tak po wyjęciu z zamrażalnika można włożyć formę od razu do piekarnika.  

  3. Można ich używać do piekarników, zamrażarek, lodówek, kuchenek mikrofalowych jak również myć w zmywarkach.  

  4.  Dzięki elastyczności, formy zajmują mało miejsca przy przechowywaniu, co równa się z oszczędnością miejsca w Twojej kuchni.  

  5.  Silikon bardzo szybko stygnie, dzięki czemu już po upływie 2 min od wyjęcia z gorącego urządzenia, można bezpiecznie dotykać formę.  

  6. Ich zaletą jest również oszczędność energii. Silikon dobrze przewodzi ciepło, co sprawia, że czas pieczenia w tych formach jest krótszy niż w innych o 10-20%.

  7. Potrawy nie przywierają, a co najważniejsze form silikonowych (oprócz pierwszego razu po zakupie) nie trzeba ich natłuszczać przed pieczeniem, co czyni Twoją kuchnię zdrowszą.   Wyjęcie produktów z formy nie sprawi kłopotów, ciasta lub potrawy nie tracąc kształtu przy wyjmowaniu.  

  8.  Formy bardzo łatwo umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Nie trzeba ich szorować, wystarczy przetrzeć miękkim zmywakiem. Silikon szybko schnie.

Inne produkty w tej samej kategorii: